You are here

Особливо небезпечний вантаж - прохід

ОСОБЛИВО НЕБЕЗПЕЧНИЙ ВАНТАЖ - За визначенням Комісії з ядерної регламентації (США), "Особливо небезпечний вантаж - це вантаж, який, за своїми властивостями або типу при певних обставинах, в разі його падіння, може привести до аварії з викидом радіації неприпустимо високого рівня або вплинути на безпечне відключення енергоблоків АЕС ". 
 
ВІСЬ (така що обертається) - Вісь, поєднана з колесом, яка обертається на підшипниках, встановлених в кінцевій балці. 
 
ВІСЬ,( нерухома) - Встановлена ​​в кінцевій балці вісь, на якій обертаються колеса. 
 
ВІДКРИТИЙ КОМПОНЕНТ - Компонент, який не має достатньої ізоляції або захисту від випадкового дотику, який представляє собою небезпеку для персоналу. 
 
ПАНЕЛЬ УПРАВЛІННЯ - Комплект електричних компонентів, який контролює потік потужності від двигуна і на двигун відповідно до сигналів управління, які надходять з контролера, кнопкового пульта або пульта радіоуправління. 
 
ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ - Вантаж на гаку, вага якого перевищує номінальну вантажопідйомність крана. 
 
ПІДКРАНОВИЙ ШЛЯХ - Рейки, якими пересувається кран. 
 
ПІДТВІЗКОВИЙ ШЛЯХ - Рейки на балці (балках) моста, по яких пересувається вантажний візок. 
 
ПІДШИПНИК, змастити НА ВЕСЬ ТЕРМІН СЛУЖБИ - Підшипник, забезпечений мастилом з високим опором окисленню на весь розрахунковий термін служби підшипника. 
 
ПОВЗУЧА ШВИДКІСТЬ - Вкрай низька швидкість, на якій тривало працює механізм підйому, механізм пересування візка або моста. Зазвичай повзуча швидкість становить від 1% до 10% від номінальної швидкості. 
 
ПОЯС БАЛКИ - Верхня або нижня плита балки коробчатого перетину. 
 
ПРАВА СТОРОНА - Стосовно елементів, розташованих праворуч від осьової лінії прольоту крана, якщо дивитися на головну балку з боку, на якій встановлений привід. 
 
НАБЛИЖЕННЯ(Підхід) ГАКУ, КІНЦЕВЕ- Мінімальна горизонтальна відстань, паралельне підкранові шляхи, між центральною лінією гака і стіною (або колонами) будівлі. 
 
НАБЛИЖЕННЯ ГАКІВ(Підхід), БІЧНІ - Мінімальна горизонтальна відстань, перпендикулярне підкрановому шляху, між центральною лінією гака (головного або допоміжного) та осьової лінією рейок підкранової колії. 
 
ПРИВІД - Двигун і редуктор, які приводять в дію механізм підйому, пересування візка або моста крана. 
 
ПРИВОДНОЙ ВАЛ - Вал, передавальний крутний момент від двигуна на ходові колеса моста. 
 
ПРОГИН ВІД ДИНАМІЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ -Прогіб від ваги переміщуваного вантажу і вантажного візка. 
 
ПРОГИН ВІД СТАТИЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ - Прогин мостової балки від ваги постійно встановлених на ній компонентів, який компенсується будівельним вигином. 
 
ПРОЛІТ - Відстань між осями кранових рейок. 
 
ПРОТИВМИКАННЯ - Перехід двигуна в гальмівній режим шляхом зміни полярності напруги, що підводиться або порядку чергування фаз до зупинки обертання двигуна. 
 
ПРОХІД - Платформа для проходу персоналу, обладнана поручнями, встановлена ​​на мосту або вантажному візку.