You are here

Словник кранових термінів

механічне гальмування при аномальних умовах роботи

аномальні умови роботи:  несприятливі, шкідливі чи несприятливі умови довкілля для роботи на крані, наприклад: корозійні випари, несприятливий вплив метеорологічних умов,  надмірно високі чи низькі температури, розміщення, небезпечне для підіймальних робіт, а також волога чи запилюжена атмосфера.

Стріла (кран-балка): горизонтальний компонент, який дає змогу виконувати піднімання та опускання вантажу в місцях, які не розташовані безпосередньо під барабаном чи візком таля, і кріпиться на візку.

Стріла (портальний кран): подовжувач колії візка. Вона часто використовується, щоб дістати додатковий простір для переміщення порталу крана за допомогою відведення чи піднімання.

адміністративний чи регулятивний орган: за відсутності державного органу – працедавець; в іншому випадку – державний орган.

гальмо: пристрій, який не є двигуном і використовує електроенергію чи силу тертя для припинення чи призупинення руху.

гідравлічне гальмування: спосіб контролювання чи зменшення швидкості за допомогою переміщення рідини.

гальмування за допомогою реактивного моменту (противмиканням): реверсуванням полярної чи фазової послідовності лінійної напруги двигуна створюється момент, протилежний напрямку обертання двигуна. Цей спосіб керує швидкістю.

стопорне гальмо: використовується для талів; фрикційне гальмо, яке застосовується автоматично та запобігає рухові, коли живлення гальма вимкнеться.

гальмо з механічним навантаженням: фрикційне гальмо, яке спрацьовує автоматично з метою контролю опускання вантажу. Хоча для опускання вантажу потрібен крутний момент двигуна, цей односпрямований пристрій не додає навантаження на двигун під час піднімання.

динамічне гальмування: цей спосіб керує швидкістю, змушуючи двигун працювати як генератор. При цьому енергія розсіюється в резисторах.

засоби гальмування: пристрій чи спосіб, який використовує енергію чи тертя для затримання чи зупинення руху.

індукційне гальмування: використовуючи гальмо вантажу з електричною індукцією, цей спосіб зменшує чи контролює швидкість.

керування гальмуванням: подаючи енергію у зворотному напрямку чи вимикаючи живлення від рухомого об'єкта, цей спосіб керує швидкістю.

призначений: коли представник працедавця чи працедавець однозначно призначає відповідальність людині.

уповноважений: коли відповідний регулятивний орган чи адміністративний орган призначає людину.

допоміжний таль (тельфер): резервний блок, який використовується для піднімання на вищих швидкостях і при нижчих номінальних переміщеннях, аніж у більшості випадків основний таль.

аварійне гальмування: при зникненні живлення цей спосіб використовується для уповільнення руху. У результаті дій кранівника, а в деяких випадках автоматично при зникненні живлення електродвигуна застосовується зусилля гальмування.

механічне гальмування: спосіб, що використовує тертя для керування швидкістю чи зменшення її.