You are here

Автоматичні крани, працюючи цілодобово, приймають участь у виробництві енергії

Fortum, теплоенергетична станція, Клайпеда, Литва

Фінська енергетична компанія Fortum, що заснована у 1998 році, керує електростанціями у скандинавських і балтійських країнах, в Польщі та Росії. Окрім  виробництва електрики та тепла, компанія надає ряд інших послуг та продуктів у сфері енергетики. Працюючи у сфері виробництва гідроелектрики та енергії з відходів, компанія концентрується на егологічно раціональних рішеннях.

Відповідність вимогам безперервного виробництва енергії

У клайпеді, третьому за розміром місті Литви, розташований один з небагатьох у північній Європі незамерзаючих портів, який є основним транспортним вузлом у регіоні. Місто доручило компанії Fortum будівництво теплоенергетичної станції, що працює на відходах. Комбінована станція з виробництва тепла та електроенергії в якості палива використовує суміш СО2-нейтральної біомаси, побутових та промислових відходів.

Станція потребувала крани для переміщення привезенного автотранспортом матеріалу з великого бункера у сміттєспалювальну піч. Крани відносяться до ключового обладнання станції і повинні працювати цілодобово. У разі їх виходу з ладу на незначний час паливо перестає надходити у котельний агрегат, зупиняються турбіни та припиняється виробництво тепла та елеткрики.

Автоматичні крани з підключенням до системи віддаленного моніторингу

Компанію Konecranes залучили до участі у проекті на початковиї стадіях. Ми поставили два грейферні крани. Цього обладнання достатньо для обробки матеріалу на всій площі бункеру. Крани працюють у повністю автоматичному режимі та підключені до системи віддаленного моніторингу.

Екологічно раціональне рішення

Теплоенергетична станція була запущена у 2013 році. На церемонії її відкриття були присутні президенти Литви та Фінляндії. Річне вироблення електроенергії станції складає юлизько  140ГВТ-г та тепла близько 400 ГВт-г, що задовільняє потребу міста приблизно на 40 відсотків. Використання відходів в якості палива сприяє значному скороченню звалищ у регіоні . Щорічні викиди у атмосферу вуглекисного газу (СО2) зназились на 96 000 тонн.

Клаудіус Зілінскас, менеджер з виробництва концерну rtum, дуже задоволений якістю технічної підтримки, що надають спеціалісти Konecranes. За наявності системи віддаленного моніторингу представники сервісної служби  Konecranes приїзжають на об'єкт, здебільшого для проведення планового обслуговування. Два автоматичних грейфених крани Konecranes, безперебійно працюючи в бункері, доводять свою надійність.