You are here

Промисловий Інтернет

Мета компанії Konecranes—зробити машини інтелектуальними, щоб вони знали про свій стан, а також об’єднати їх у мережу для видимості в реальному часі задля підвищення рівня безпеки та продуктивності.

Четверта промислова революція—промисловий Інтернет

Ключова особливість промислового Інтернету полягає в спільній роботі ряду датчиків для збору й аналізу даних із конкретною метою. Працюючи таким чином, вони забезпечують невідомі раніше показники ефективності.

Майже впродовж усієї історії людства продуктивність зростала дуже неспішно, та рівень життя покращувався також надзвичайно повільно. Промислова революція розпочалася близько 200 років тому з появою механізованого виробництва. Силу м’язів людей і тварин було замінено механічною силою. Друга промислова революція розпочалася 1870 року, коли в Цинциннаті (штат Огайо, США) на заводі з обробки м’яса запрацював перший конвеєр, започаткувавши серійне виробництво з використанням електроенергії. Автоматизація виробничих процесів розпочалася в середині 1970-х років. Сьогодні світ стоїть на порозі нової епохи, де провідну роль виконуватиме промисловий Інтернет. Дехто називає цю епоху четвертою промисловою революцією або Промисловістю 4.0.

Суть промислового Інтернету полягає в інтеграції мережевих датчиків і програмного забезпечення в машини. Це суттєво вплине як на світову промисловість, так і на різні аспекти повсякденного життя, зокрема на спосіб роботи багатьох людей. Промисловий Інтернет сприятиме підвищенню швидкості й ефективності в багатьох галузях промисловості, наприклад, авіаційній, залізничній, енергетичній, нафтогазовій, а також у галузі охорони здоров’я. Він навіть може пришвидшити економічне зростання, створити більше якісних робочих місць, а також покращити рівень життя, незалежно від географічного місцезнаходження.

Три аспекти промислового Інтернету

Промисловий Інтернет поєднує досягнення двох попередніх революцій: машини, виробничі об’єкти, парки обладнання та мережі, які з’явилися завдяки промисловій революції, а також інновації в обчислювальних, інформаційних і комунікаційних системах, упроваджені під час давнішої революції Інтернету.

Три ключові елементи промислового Інтернету
Інтелектуальні машини: нові способи обміну даними з машинами, виробничими об’єктами, парками обладнання та мережами за допомогою вдосконалених датчиків, елементів управління та комп’ютерних програм.
Поглиблений аналіз: використання аналізу, алгоритмів прогнозування, автоматизації й експертизи предметних областей науки про матеріали й електротехніку, щоб зрозуміти, як працюють машини та більші системи.
Люди на робочих місцях: зв’язок із людьми на виробничих об’єктах, в офісах, лікарнях або в дорозі. Це сприяє більш раціональному проектуванню, виконанню операцій, проведенню технічного обслуговування та забезпечує вищий рівень надання послуг, а також кращу безпеку.

Встановлення зв’язку між інтелектуальними пристроями, виробничими об’єктами, парками обладнання й мережами та людьми на робочих місцях або в дорозі відкриває нові можливості для оптимізації процесів та зростання показників продуктивності й ефективності. Крім того, це змінить конкурентний баланс і змусить інші галузі швидко пристосовуватися до нових умов. Швидкість цього процесу різнитиметься залежно від галузі промисловості, однак що більших масштабів він набиратиме, то сильніше відчуватиметься ефект в економіці.

Промисловий Інтернет сьогодні — онлайн-форум щодо того, як промисловий Інтернет змінить світ транспортування матеріалів.